
Tekst piosenki
Ktoś pogasił wszystkie światła
Świat się ugiął od zamieci
I pomimo wielkich chęci
Nie mam dobrych wieści
Chciałoby się uciec
Nie przed wszystkim się da
Idzie zima
Wiem, że nigdy nie jest łatwa
Niesie ciemny dzień przy sobie
Nieruchome myśli w głowie
Żywe są o Tobie
Byle śpiewać było o czym
Serce było wciąż gorące
Znowu krótsze będą noce
Zobaczymy słońce
Chciałoby się uciec
Nie przed wszystkim się da
Chciałoby się uciec
Nie przed wszystkim się da
Idzie zima
Idzie zima
Nie ma takiej nadziei
Która jeszcze coś zmieni
Idzie zima
Chciałoby się uciec
Nie przed wszystkim się da
Chciałoby się uciec
Ale nie przed wszystkim się da
Idzie zima
Idzie zima
Tłumaczenie piosenki
Analiza piosenki
„Idzie zima” to najnowszy singiel Kwiatu Jabłoni. Premiera utworu i towarzyszącego mu teledysku odbyła się 5 grudnia 2019 roku. Do współpracy przy piosence artyści zaprosili sześciu muzyków tworzących BUM BUM ORKeSTAR.
Tekst piosenki napisała wokalistka Kasia Sienkiewicz, zaś muzykę stworzyła wspólnie z Antonim Wojnarem. Piosenka mówi o tym, że zima faktycznie jest jednym z najtrudniejszych okresów w roku. Wiąże się to nie tylko z samą pogodą, ale przede wszystkim zmianami samopoczucia. Tak też dzieje się w przypadku Osoby mówiącej w utworze – „Wiem, że nigdy nie jest łatwa/ Niesie ciemny dzień przy sobie/ Nieruchome myśli w głowie/ Żywe są o Tobie”
Pomimo iż już początek utworu stanowi ostrzeżenie o zbliżających się trudnych, ciemnych, zimnych dni – zimy i towarzyszącej im uwadze, że niestety nie jest możliwym by je uniknąć – „Ktoś pogasił wszystkie światła/ Świat się ugiął od zamieci / I pomimo wielkich chęci/ Nie mam dobrych wieści/ Chciałoby się uciec / Nie przed wszystkim się da/ Idzie zima.”
W dalszych wersach Osoba wypowiadająca się w utworze podkreśla jednak, że pozytywne nastawienie, żywione uczucia, miłość do bliskiej osoby sprawią, że przetrwanie zimy stanie się łatwiejsze i ostatecznie nadejdą cieplejsze dni – „Byle śpiewać było o czym/ Serce było wciąż gorące/ Znowu krótsze będą noce/ Zobaczymy słońce.”















Komentarze (0)