Rok powstania: 1970
Zespół powstał latem 1970 roku w Sunapee, w stanie New Hampshire. Od jesieni tego samego roku działał w Bostonie. Grupę sformowali gitarzysta Joe Perry i basista Tom Hamilton po poznaniu wokalisty Stevena Tylera, perkusisty Joeya Kramera i gitarzysty Raya Tabano. Steven Tyler, zanim do składu dołączył Kramer, pełnił rolę wokalisty i perkusisty. W 1971 roku Raya Tabano zastąpił Brad Whitford. Rok później grupa podpisała kontrakt z wytwórnią Columbia Records i 13 stycznia 1973 roku wypuściła swój debiutancki album - „Aerosmith”, który odniósł duży sukces sprzedając się w 2 milionach kopii. Po...
Zespół powstał latem 1970 roku w Sunapee, w stanie New Hampshire. Od jesieni tego samego roku działał w Bostonie. Grupę sformowali gitarzysta Joe Perry i basista Tom Hamilton po poznaniu wokalisty Stevena Tylera, perkusisty Joeya Kramera i gitarzysty Raya Tabano. Steven Tyler, zanim do składu dołączył Kramer, pełnił rolę wokalisty i perkusisty. W 1971 roku Raya Tabano zastąpił Brad Whitford. Rok później grupa podpisała kontrakt z wytwórnią Columbia Records i 13 stycznia 1973 roku wypuściła swój debiutancki album - „Aerosmith”, który odniósł duży sukces sprzedając się w 2 milionach kopii. Po trasie koncertowej zespół nagrał swój drugi krążek, „Get Your Wings”, który ukazał się w marcu 1974.
Albumem, który ugruntował pozycję formacji w czołówce najlepszych zespołów rockowych był „Toys in the Attic”, zawierający m.in. piosenkę „Sweet Emotion”. Był to pierwszy utwór Aerosmith, który zajął pierwsze miejsce na prestiżowej liście radiowej Top 40. „Toys in the Attic” okazał się najlepiej sprzedającym się albumem Aerosmith w USA, gdzie uzyskał liczbę 8 milionów sprzedanych kopii. W tym czasie zespół rozpoczął wynajmowanie domu w Waltham, w stanie Massachusetts, który stał się miejscem nagrywania muzyki jak i prowadzenia biznesu.
Kolejną płytą zespołu była „Rocks” z 3 maja 1976 roku. Szybko sprzedała się w 4 milionach kopii i uzyskała status platynowej. „Rocks” wraz z albumem „Toys in the Attic and Rocks” wszedł na listę 500 najlepszych albumów magazynu Rolling Stone. Po tym albumie zespół zagrał na kilku festiwalach i wielkich stadionach swoje własne koncerty.
W 1977 roku Aerosmith nagrał platynową płytę „Draw the Line”, a rok później wpłacił ponad 3 i pół tysiąca dolarów kaucji za uwolnienie 52 fanów, którzy złamali przepis niepalenia podczas koncertu w Fort Wayne. W 1988 roku po raz pierwszy nagradza ich MTV - w kategorii „Best Group Video” i „Best Stage Performance in a Video” - oba za piosenkę „Dude Looks Like a Lady”. W 1994 występują na koncercie w Polsce.
Kolejna płyta, „Just Push Play”, pojawiła się w sklepach w USA w marcu 2001 roku debiutując na 2. miejscu listy Billboardu. Miesiąc później okryła się platyną. Był to pierwszy album Aerosmith wyprodukowany przez członków zespołu - Stevena Tylera i Joe Perry'ego.
W marcu 2004 roku ukazała się kolejna płyta w dorobku grupy - „Honkin' on Bobo”. Jest to płyta w całości bluesowa. Wśród 12 kompozycji na krążku znalazła się tylko jedna piosenka autorstwa Aerosmith, „The Grind”. Reszta to covery bluesowych klasyków.
Jesienią 2005 roku zespół zaprezentował album „Rockin' The Joint (Live At The Hard Rock)” - zapis koncertu z klubu The Joint, w Hard Rock Hotel w Las Vegas, ze stycznia 2002 roku. Na krążku znalazło się 11 utworów ze wszystkich okresów ponad 30-letniej kariery amerykańskich rockmanów. Najstarsze, jak „Seasons Of Wither”, pochodzą z 1974 roku, a najmłodsze z 2001 („Light Inside”).
Dokładnie rok później ukazała się kompilacja największych przebojów bostońskiego kwintetu - „The Very Best Of: Devil's Got a New Disguise”. Producentem był Jeff Magid, a wśród 18 piosenek znalazły się m.in.: „Dude (Looks Like A Lady)”, „Love In An Elevator”, „Livin' On The Edge”, „Cryin'”, „Jaded”, „Amazing”, „Falling In Love (Is Hard On The Knees)” oraz „I Don't Want To Miss A Thing”.