Black Eyed Peas
Black Eyed Peas
Black Eyed Peas
Black Eyed Peas
Black Eyed Peas
“Street Livin” to pierwszy singiel The Black Eyed Peas od 2015 roku. Piosenka opowiada o niesprawiedliwościach rasowych i ekonomicznych w USA, szczególnie w odniesieniu do mniejszości. Inspiracją do jego powstania była książka komiksowa will.i.am z roku 2017 "Masters of the Sun: The Zombie Chronicles", osadzona w latach 80. i służąca jako potężna społeczna alegoria na 2017 rok w Ameryce.
Długoletnia członkini Fergie nie pojawia się w utworze z powodu promocji jej solowego albumu „Double Dutchess”. Linie te są w znacznym stopniu podobne do ich hitu z 2003 roku "Where is the Love?", Gdzie will.i.am rapuje: CIA rzekomo zaangażowana w handel kokainą w latach osiemdziesiątych. Temat pozostaje kontrowersyjny.
W 1984 r. urzędnicy USA zaczęli otrzymywać raporty o handlu kokainą. Trzej urzędnicy powiedzieli dziennikarzom, że uważali te raporty za "wiarygodne". Były zastępca ministra zdrowia z Panamy, dr Hugo Spadafora, który walczył z armią Contra, przedstawił oskarżonego o handel kokainą wybitnemu funkcjonariuszowi Panamy i został później zamordowany. Zarzuty wiązały handel z Contrą do Sebastiana Gonzáleza Mendioli, oskarżonego o handel kokainą 26 listopada 1984 r. w Kostaryce.
W 1985 r. Inny przywódca Contra "powiedział władzom USA, że jego grupa otrzymała od kolumbijskich handlarzy 50 000 dolarów za pomoc przy wysyłce 100 kilogramów kokainy i że pieniądze pójdą" na cel "walki z rządem Nikaragui." W sierpniu 2017 r. , neonazistowska grupa znana jako Unite the Right przeprowadziła w Charlottesville w stanie Wirginia protest przeciwko usunięciu statuy Roberta E. Lee w centrum Charlottesville, z czego co najmniej 3 zgony i kilka innych obrażeń.
Dzieje się tak, ponieważ większość ofiar przestępstw osobiście zna swoich napastników. will.i.am może również mówić o gangach afro-amerykańskich, takich jak Bloods and the Crips, którzy zabijają się nawzajem. TBEP już omawiał to i pokrewne tematy w swoim hicie z 2003 roku "Where Is the Love?". W 2015 roku, dzięki krótkiemu dokumentowi zatytułowanemu Sneakerheadz, GQ szacuje się, że 1200 osób ginie każdego roku z powodu tak zwanej "przemocy tenisowej", aktu krzywdzenia lub zabijania osób podczas handlu lub kradzieży bardzo pożądanych butów do tenisa.