Dinos
Dinos
Dinos
Tutaj Dinos odnosi się do problemu, który jest tak uniwersalny w jego mieście i w ogóle wśród młodych ludzi. Tak powszechna, jak jest dyskryminacja społeczności LGBT+, wykorzystuje ten przykład do potępienia społeczeństwa, które zbudowaliśmy i zdefiniowaliśmy kodeksami. Koreluje to z resztą projektu, w którym Dinos piętnuje homofobię, nie zapominając, że sam też był homofobem.
"Piekło to inni ludzie" to słynny wers ze sztuki „Huis clos” napisanej w 1944 roku przez Jean-Paul Sartre'a. W potocznym znaczeniu oznacza to, że życie w społeczeństwie, a także relacje z innymi, byłyby z natury rzeczy próbne i trudne do zniesienia.
Rzeczywiście, a ponieważ ocena innych i spojrzenie innych pozwalają nam zdefiniować siebie, Dinos oportunistycznie miesza ten wiersz z tekstem swojej piosenki, który przywołuje temat trudnego spojrzenia innych na homoseksualizm. Dinos, który wielokrotnie twierdził, że jest chrześcijaninem, staje przed dylematem.
Chrześcijaństwo, podobnie jak islam i judaizm, gwałtownie potępia homoseksualizm. Ale ponieważ francuskie prawo zdekryminalizowało je i, odwrotnie, zakazało homofobii, Dinos musiał zadać sobie pytanie, czym powinien być.
Na widok tego zdania jego wniosek musiał być taki, że musi ewoluować i zaprzeczyć swojej homofobii. Można by nawet założyć, że apostazowałby, co byłoby zgodne z niektórymi jego pytaniami o Boga, ale ta opcja jest dość mało prawdopodobna. Dzieje się tak pomimo jego słów na temat Simyaci: „Chciałem udowodnić mojej matce, że mam wiarę”.