Disturbed
Disturbed
Disturbed
Disturbed
Cover utworu duetu Simon & Garfunkel napisanego w okolicach 1964 roku. Jest to jedno z tych wykonań, które według wielu osób przebija oryginał. Interpretacja zarówno muzyczna, jak i wokalna dodają tej kompozycji jeszcze więcej dramaturgii oraz wielowymiarowości. David Draiman, wokalista, wspaniale prowadzi swój głos - od balladowego początku, po pełen gniewu i rozgoryczenia koniec. W przypadku oryginału mamy do czynienia przede wszystkim z pięknym tekstem, ale okraszony on jest chyba zbyt szybką i folkową melodią, która nie oddaje w pełni atmosfery. Disturbed zaś wyciągnęli z tego utworu wszystko, co tylko możliwe.
Wiele jest interpretacji tego utworu. Jednak najprostszą i najbardziej trafną jest ta, który mówi o jednostce w trudnych czasach. Jednostce, która stara się przeciwstawiać samozwańczym bogom, wiądącym ludność ku tragedii, nieszczęściu. Ta piosenka to manifest, który ma za zadanie otworzyć oczy, ale zamknąć usta. Bo słowa mogą prowadzić do strasznych rzeczy. Siła ciszy jest natomiast ogromna - w ciszy można wiele zdziałać, zauważyć, naprawić. Tak Paul Simon powiedział o „The Sound of Silence”: „(...) są ludzie niezdolni do kontaktu z innymi, do tego aby kochać innych. To piosenka o braku zdolności do porozumienia”.
Utwór (w wersji a capella) stał się nieoficjalnym hymnem gdańszczan pogrążonych w żałobie po zamordowaniu przez nożownika ich prezydenta, Pawła Adamowicza, 13 stycznia 2019 roku podczas kulminacyjnego momentu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Światełka do Nieba.