Fever Ray
Fever Ray
Fever Ray
Fever Ray
Ten kawałek, będący coverem utworu autorstwa Vashti Bunyan, zdaje się opowiadać o reinkarnacji. Autorka odwołuje się tu do tego, że czasami naprawdę małe dzieci, które dopiero co zaczynają poznawać świat wydają się mieć już w sobie jakieś zrozumienie, jakby instynktownie wiedziały co mają robić. Ci, którzy są szczęśliwymi rodzicami zapewne od razu zrozumieją o co chodzi. Dzieciakom zdarza się powiedzieć, czy zrobić coś czego w żadnym wypadku byśmy się po nich nie spodziewali, jak chociażby wyczuwać nastrój dorosłych, mimo że nie rozumieją tego, co się do nich mówi.
Wokalistka zaznacza tu, że patrząc na swoje dzieci czasem łapie się na tym, że ma wrażenie jakby gdzieś wcześniej musiały tego wszystkiego się nauczyć. Pomimo tego, że nic nie jest tu powiedziane wprost, chcąc nie chcąc jesteśmy prowokowani do tego, by zastanowić się nad wierzeniami, postulującymi kolejne wcielenia człowieka, ciągłą wędrówkę jego duszy.
Ponowne narodziny, reinkarnacja – nieważne jakie mamy na ten temat zdanie, trudno jest się nie zgodzić z tym, że czasami naprawdę jest nam trudno wyjaśnić niektóre zachowania małych dzieci. Karin rzecz jasna też nie zna odpowiedzi, ale nie boi się eksplorować nieortodoksyjnych rejonów, by próbować wyjaśniać rzeczy, które ją intrygują.