Fisz Emade Tworzywo
Fisz Emade Tworzywo
Fisz Emade Tworzywo
Fisz Emade Tworzywo
Fisz Emade Tworzywo
"OK BOOMER!" to siódmy singiel będący zapowiedzią kolejnego albumu studyjnego projektu Fisz Emade Tworzywo, zatytułowanego "Ballady i Protesty." Dwupłytowe wydawnictwo swoją oficjalną premierę odbędzie 29 października 2021 roku. Całe wydawnictwo porusza aktualne tematy związane z polityką, społeczeństwem, środowiskiem czy rzeczywistością w czasie pandemii. Do tej pory wydawnictwo promowały utwory: "Kurz", "Mój kraj znika", "Nie za miłe wiadomości", "2020", "1,5 metra" oraz "Za mało czasu."
Tak na temat singla "OK BOOMER!", w oficjalnym oświadczeniu prasowym, wypowiedzieli się Waglewscy: "Dzień dobry, utwór 'Ok boomer!' kończy naszą podwójną płytę 'Ballady i Protesty.' To ironiczne spojrzenie na pewne nieodwracalne zmiany, które zachodzą na terenie starzejących się organizmów i rozumów. To rozgadany utwór pełny czarnego humoru o zmianie pokoleniowej, ale i o protekcjonalnym wtrącaniu się w sprawy młodych. Trochę też o języku, który tak szybko się wulgaryzuje, no ale przede wszystkim to autoironiczna opowieść o kryzysie wieku średniego."
"Słowo boomer pierwszy raz usłyszałem od swojego syna. Chociaż zmienia ono znaczenie, myślę, że dość trafnie określa mądrali, którzy wypowiadają się o świecie młodych. Paradoksalnie to tekst także o poczuciu odrzucenia, o wykluczeniu, które starsze pokolenia odczuwają często dość drastycznie. Utwór nie trafi raczej na radiowe playlisty bo jest za długi (ponad 8 minut) i zawiera słowa uznawane powszechnie za wulgarne, ale zdecydowaliśmy się zaprezentować go przed premierą płyty, bo jest dla nas ważny i nie bez powodu zamyka całość."
Pierwsza część projektu, nosząca tytuł "Ballady" zawierała będzie akustyczne utwory napisane na fortepian i sekcję smyczkową. Będą to osobiste, intymne opowieści o miłości i tęsknocie do natury oraz niepokoju związanym ze stanem naszej planety. Natomiast "Protesty" będą składały się z ciężkich manifestów odnoszących się do sytuacji politycznej, kłamstwa i hipokryzji, które brzmieniowo będą nawiązywały do tradycyjnego garażowego rocka, elektroniki i hip hopu.