Katelyn Tarver - Parallel Universe [tekst, tłumaczenie i interpretacja piosenki]
Album: Quitter
Data wydania: 2023-08-04
Gatunek: Pop
Producent: Chad Copelin
"Parallel Universe" to singiel amerykańskiej piosenkarki i aktorki Katelyn Tarver, który stanowi zapowiedź nadchodzącego albumu studyjnego Artystki. Wydawnictwo noszące tytuł "Quitter" swoją premierę odbędzie 9 lutego 2024 roku. Krążek, który będzie następcą projektu "Subject To Change" z 2021 roku, ukaże się za pośrednictwem wytwórni Nettwerk Music Group.
W "Parallel Universe" narratorka eksploruje koncepcję różnych wyników i możliwości w życiu, kwestionując dokonane wybory i zastanawiając się nad alternatywnymi wersjami siebie w równoległych wszechświatach. Piosenka zagłębia się w introspekcję i ciekawość różnych ścieżek, jakie mogliśmy obrać, zachęcając słuchaczy do refleksji nad własnymi wyborami i znalezienia zadowolenia w chwili obecnej, jednocześnie potwierdzając ciągłą ludzką tęsknotę za czymś więcej.
Piosenka rozpoczyna się, gdy narratorka doświadcza szeregu trudności i zwątpienia, czego symbolem jest rozbicie samochodu, wszczynanie bójek i wyrzuty sumienia. Te zmagania prowadzą ją do rozważenia idei innej wersji siebie, która podjęła inne decyzje. Zastanawia się, czy istnieje jej wersja, której udało się osiągnąć sukces, sławę i bogactwo w przeciwieństwie do jej własnych wyborów życiowych.
Refren zadaje hipotetycznemu alternatywnemu ja szereg pytań, obejmujących różne aspekty życia. Zastanawia się, czy druga wersja niej samej stała się bogata i sławna dzięki możliwości kariery, którą odrzuciła, znalazła miłość i założyła rodzinę, a może pozwoliła sobie na inne doświadczenia. Poprzez te pytania narratorka stara się uzyskać jasność co do tego, czy te alternatywne ścieżki prowadziły do większego szczęścia, czy też wiązały się z własnymi wyzwaniami.
W drugiej zwrotce Katelyn ukazuje swoją kontemplacyjną stronę, eksplorując egzystencjalne pytania o cel i los. Zastanawia się, czy istnieje wspanialszy plan lub sens życia i czy jej obecna sytuacja może być jego częścią. Chociaż przyznaje, że czasami czuje się zagubiona i niepewna, czego chce, zdaje sobie również sprawę, że w jej obecnej sytuacji może być piękno i spełnienie.
Zakończenie potwierdza uniwersalność pragnienia zmian i ulepszeń. Narratorka zastanawia się, jak każdy pragnie zmienić pewne aspekty swojego życia, często trzymając się wstydu i zażenowania z powodu swoich historii. Wzmianka o chęci rozmowy z alternatywną wersją siebie wskazuje na chęć autorefleksji i zrozumienia. Wszechświat równoległy jest przedstawiany jako miejsce, w którym może być zarówno lepiej, jak i gorzej, podkreślając złożoność różnych ścieżek.