Katelyn Tarver - Quitter [tekst, tłumaczenie i interpretacja piosenki]
Album: Quitter
Data wydania: 2023-10-06
Gatunek: Pop
Producent: Chad Copelin
"Quitter" to singiel amerykańskiej piosenkarki i aktorki Katelyn Tarver, który stanowi zapowiedź nadchodzącego albumu studyjnego Artystki. Wydawnictwo noszące tytuł "Quitter" swoją premierę odbędzie 9 lutego 2024 roku. Krążek, który będzie następcą projektu "Subject To Change" z 2021 roku, ukaże się za pośrednictwem wytwórni Nettwerk Music Group.
Piosenka "Quitter" bada ideę porzucenia oczekiwań społecznych i znalezienia wolności w przyjęciu prawdziwego siebie. Teksty przedstawiają podróż w kierunku samopoznania i samoakceptacji, podczas której bohaterka zastanawia się nad swoją przeszłością i presją, z jaką musiał się zmierzyć. Katelyn Tarver zachęca słuchaczy do zaakceptowania swojej indywidualności, porzucenia niepotrzebnych oczekiwań i znalezienia szczęścia w byciu wiernym sobie. Celebruje moc porzucenia pewnych wzorców lub ideałów, które nie służą już dobremu samopoczuciu.
W pierwszej zwrotce piosenkarka przyznaje, że miała plan na swoje życie. Chciała sprawić, by inni byli z niej dumni i stanąć w obronie swoich przekonań. Jednak z biegiem czasu zdała sobie sprawę, że to dążenie do akceptacji dusi ją i powoduje wewnętrzny konflikt. Refren podkreśla pozytywną przemianę, jakiej doświadcza bohaterka, gdy decyduje się rzucić palenie. Wyzwolenie odnajduje w porzuceniu idei tego, kim według nich powinna być i uwolnieniu się od niepotrzebnych ciężarów.
Teksty wyrażają poczucie ulgi i zadowolenia z nowej perspektywy. Zdanie "Nazwij mnie defetystką, nazwij mnie dobrą w odchodzeniu" sugeruje, że społeczeństwo może postrzegać decyzję kobiety o rzuceniu palenia jako negatywną, ale ona sama postrzega to jako siłę. W drugiej zwrotce piosenkarka odnosi się do rad, jakie otrzymała od innych, podkreślając, jak ważne jest pozostawanie wiernym sobie. Zdanie "Nie mogłam odróżnić ich głosu od mojego" wskazuje, że straciła z oczu własne pragnienia i zaczęła traktować priorytetowo oczekiwania innych. Doprowadziło to do poczucia uwięzienia i utraty własnej tożsamości.