Kayah
Kayah
Kayah
Kayah
Kayah
W wierzeniach słowiańskich mianem topielicy określano złego demona zamieszkującego wodne zbiorniki. Zwykłe była to dusza młodej dziewczyny, która utopiła się z wielkiej rozpaczy lub też została celowo utopiona przez zawistnych ludzi. Bardzo często topielice ukazywały się pod postaciom młodych dziewczyn z długimi włosami. Wabiły swym aksamitnym śpiewem młodych mężczyzn, których w kolejności uśmiercały poprzez utopienie.
W swoim tekście wokalistka nawiązuje wyraźnie do słowiańskich wierzeń opisując barwnie zaistniałą sytuację. Jest ruda noc pod mostem w Sekwanie. Wąską rzeką płynie przemoknięta i siwa kotka. Pod kolejnym mostem dołącza się do niej młoda dziewczyna, aby towarzyszyć jej w tej samotnej podróży. Ich dusze są pochłaniane przez wodne fale, które nie mają już dłużej nad nimi panowania. Dziewczyny prowadza rozmowę, lecz wcale nie oddychają. Są martwe.
Młoda dziewczyna przywołuje swoją tragiczna historię. Powodem jej śmierci stał się okrutny czyn, którego dopuściły się dzieci. „W zimną falę wrzuciło mnie dziecko”. W związku z zaistniałą sytuacją duszy nie będzie dana dorosłość, dalsze życie na ziemi, lecz wieczne płynięcie wraz z prądem wody.