Dziękujemy za wysłanie interpretacji
Nasi najlepsi redaktorzy przejrzą jej treść, gdy tylko będzie to możliwe.
Status swojej interpretacji możesz obserwować na stronie swojego profilu.
Dodaj interpretację
Jeśli wiesz o czym śpiewa wykonawca, potrafisz czytać "między wierszami" i
znasz historię tego utworu, możesz dodać interpretację tekstu. Po sprawdzeniu
przez naszych redaktorów, dodamy ją jako oficjalną interpretację utworu!
Piosenka nagrana z zespołem U2, który gościnnie wystąpił na płycie rapera. Tekst porusza tematykę polityczną i religijną, która jest w ogóle mocno zaznaczona w całym albumie Lamara. Już na początku utworu Kendrick opowiada o swoich ulicznych osiągnięciach, o pozycji, którą tam osiągnął. Wszystko to działo się zanim nie przyszedł do niego przyjaciel prosić o radę co robić po brutalnym zabójstwie na jego synu. Lamar, zwykle ugodowo nastawiony, poleca zemstę.
Historia ta staje się przyczynkiem do opowieści o agresji i okrucieństwie w ogóle. Tekst porusza tematykę bliską także U2 - duchowej jałowości, pustki. Słowa utworu opowiadają m.in. o tym, jak społeczeństwo amerykańskie powoli zniechęca czarnoskórych nastolatków do kontynuowania nauki, pogłębiania wiedzy. Polityka i kultura USA uruchamia mechanizmy prowadzące do dziedziczenia sytuacji materialnej i statusu społecznego po swoich przodkach - młode pokolenie, wciągnięte w pewien mechanizm, nie może niczego zmienić w swoim życiu na lepsze.
Bo młodzi ludzie nie widzą wzorców, autorytetów dla siebie. Czarni Amerykanie kojarzeni są jedynie z rapem, koszykówką i... zbrodnią. I ten schemat kontynuują młodzi ludzie. Ucisk i nietolerancja prowadzą do gniewu, gniew zaś - do przemocy.
Piosenka staje się więc opowieścią o społecznym wykluczeniu, które prowadzi uciemiężonych do agresywnych zachowań. Artyści mówią tutaj o powszechnej dostępności broni, w której widzą zagrożenie dla kraju i świata. Nie zgadzają się na wszechobecne okrucieństwo. Ludziom trzeba pomagać, nie do nich strzelać. Muzycy wytykają hipokryzję polityków, krytykują ich nieczyste zagrania, punktują wady. Ze swojej piosenki tworzą manifest - o wolność, równość.