Laibach
Laibach
Laibach
Laibach
Laibach
Kompozycja mówi o nieomal niemożliwej do spełnienia miłości, która rodzi się między ludźmi w realiach tłumiących emocje oraz indywidualizm. Nawiązuje w ten sposób do dystopijnych wizji unitarnego społeczeństwa, gdzie uczucia są surowo zakazane i odrzucone na rzecz budowy „nowego lepszego świata”.
Bezpośrednią interpretację dla utworu stanowić miała książka „My” rosyjskiego pisarza Jewgienija Zamiatina, jedna z najstarszych powieści antyutopijnych. Jej bohaterem jest mieszkaniec Państwa Jedynego, w którym obowiązuje hasło „nie ma ja, jesteśmy my” - do tych słów wydaje się nawiązywać tytuł kompozycji Laibach. Pod wpływem miłości do kobiety, mężczyzna zaczyna doświadczać potrzeby indywidualizmu, surowo zakazanego w unitarnym społeczeństwie.
Również w „We Are Millions And Millions Are One” mężczyzna, z perspektywy którego napisany jest utwór, wydaje się doświadczać metamorfozy pod wpływem miłości. Odnalazł kogoś, kto jest taki jak on; wspólnie, poprzez uczucie, wyzwalają się z więzów narzuconych przez system i społeczeństwo.