Łona i Webber
Łona i Webber
Łona i Webber
Łona i Webber
Łona i Webber
„Nie Pogadasz” pokazuje nam barierę, jaka wyrasta pomiędzy ludźmi takimi jak Łona a zwykłymi, stereotypowymi przedstawicielami współczesnego pokolenia. Widzimy, że między autorem, a osobą do której kieruje swoje słowa nie ma praktycznie żadnej wspólnej płaszczyzny do rozmowy. Podczas gdy „normalni” martwią się przyziemnymi problemami, podążają za trendami i ulegają konsumenckiemu stylowi życia lansowanemu w mediach, osoby pokroju Łony stoją gdzieś na uboczu, zupełnie nie zainteresowane sprawami ogółu.
Autor zdaje się postrzegać rzeczy znacznie głębiej, nie ślizga się tylko po powierzchowności. Ma w sobie coś z dziecka, niezaspokojoną ciekawość, nie potrafi więc zadowalać się przyziemnymi przyjemnościami i iść za tłumem. Dostrzega fałsz i hipokryzję, jaka dyktuje warunki współczesnego życia i po prostu nie zgadza się na to, by stać w szeregu jak inni.
Łona jednak nie czuje się w żaden sposób lepszy. Jest po prostu inny, różni się od ludzi, którzy po prostu idą przez życie, nie zastanawiając się nad nim zbyt wiele. To dwa zupełnie różne światy, dlatego też ani autor nie będzie miał nic do powiedzenia „normalsom”, ani oni jemu. Komunikacja nie nastąpi, bo różnice są zwyczajnie zbyt wielkie, a światopoglądy za bardzo odmienne.