Massimo Pericolo
Massimo Pericolo
Massimo Pericolo
Massimo Pericolo
Massimo Pericolo
Nawiązanie do znanego amerykańskiego sloganu kontrkultury z lat 60. XX wieku „Kochaj się, nie rób wojny” (lub nawet „Kochaj się, nie wojuj!”, w języku oryginalnym). W tym przypadku Massimo Pericolo odwołuje się do warunków degradacji, w jakich się dorastał, podejmując militarny paralelizm, który był już centralny w „Soldati”.
Werset ten wskazuje na trudności, z jakimi musieli się zmierzyć jego rówieśnicy, porównywalne z tymi z wojny, od bardzo młodego wieku, jeszcze przed osiągnięciem wieku pierwszych doświadczeń seksualnych. Pytanie, które zadaję sobie, brzmi: co czujesz za pierwszym razem. Nie jesteś uzależniony od substancji, to nie twoje ciało prosi o inną, ponieważ jej nie zna. Jeśli spróbuję zrozumieć, dlaczego bierzemy narkotyki za pierwszym razem, myślę, że dzieje się tak z powodu innej pustki do wypełnienia. Nie jest to abstynencja od substancji, ale od miłości lub rozrywki. Już tego potrzebujesz.
„Uzależnienie zabrało mojego przyjaciela, ale wiem, że to nie był problem. Narkomania jest skutkiem ubocznym pewnego typu życia, a nie odwrotnie. A jeśli chodzi o policję, zastanawiam się: gliniarzu, co robiłeś bez mojej przestępczości? To rozumowanie jest częścią szerokiej sprzeczności”.