Dziękujemy za wysłanie interpretacji
Nasi najlepsi redaktorzy przejrzą jej treść, gdy tylko będzie to możliwe.
Status swojej interpretacji możesz obserwować na stronie swojego profilu.
Dodaj interpretację
Jeśli wiesz o czym śpiewa wykonawca, potrafisz czytać "między wierszami" i
znasz historię tego utworu, możesz dodać interpretację tekstu. Po sprawdzeniu
przez naszych redaktorów, dodamy ją jako oficjalną interpretację utworu!
Jourgensen nigdy nie powstrzymywał się przed krytyką, jeżeli chodzi o politykę. "Thieves" to jeden z najbardziej popularnych kawałków Ministry, a jego antyrządowe przesłanie od lat inspiruje młodych ludzi do tego, by wyrażali swój sprzeciw wobec wszystkiego, co w jakikolwiek sposób krępuje naszą wolność.
W tym utworze Al miesza z błotem wszystkich dwulicowych, kłamliwych polityków, przedstawiając świat układów i wpływów jako jeden wielki cyrk. Tak naprawdę społeczeństwo nie ma żadnego wyboru, żyje w iluzji, zmieniając może i partie rządzące co parę lat, ale cały czas lądując tylko z deszczu pod rynnę. Wokalista uważa, że ufanie jakimkolwiek ludziom, którzy chcą stanowić prawo jest błędem. Wiara w to, że naprawdę zależy im na naszym dobrobycie jest czymś naiwnym.
Dla autora wszyscy są tacy sami, egoistyczni i spragnieni władzy i nie ma co udawać, że jest inaczej. Nieważne po jakiej stronie stoimy, istotny jest sam fakt istnienia barykady, oddzielającej ludzi o różnych poglądach. Władza doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że poróżnionym tłumem znacznie łatwiej sterować, po prostu obiecując każdemu stronnictwu co innego i nastawiając je do siebie wrogo. Jourgensen jest przekonany o tym, że za sznurki pociągają ludzie całkowicie zdeprawowani, a cała polityczna otoczka jest tylko iluzją, dającą nam złudne poczucie wyboru i wolności. Wszyscy żyjemy w klatce, ale jej granice są po prostu zbyt daleko, żeby je dostrzec.