Perfect
Perfect
Perfect
Perfect
Perfect
Tekst piosenki odnosi się do realiów panujących w ówczesnej Polsce - już na początku utworu Markowski wyśmiewa system, który bezwstydnie wspierał "partyjnych", który oferował ludziom awanse i wysokie stanowiska w zamian za wsparcie. Tam nie liczyła się wiedza ani kompetencje - jesteś z nami, masz dobrze.
Markowski opowiada tutaj o tym, jak z jego perspektywy wyglądała sytuacja w Polsce tamtych czasów. Wszystko było pozornie dobre, pozornie świetnie sobie radziliśmy. A to, co było pod spodem tych pozorów nikogo już nie obchodziło. Puste pole za stodołą symbolizuje właśnie to, czego na pierwszy rzut oka nie widać - miałkość, oszustwo i okrucieństwo tamtych czasów.
Ten zewnętrzny obraz społeczeństwa, które świetnie sobie radzi i jest szczęśliwe był w większości kreowany przez ocenzurowane, reżimowe media. Nikt nie mógł widzieć jak jest naprawdę, to nie obchodziło nikogo poza samymi Polakami. W tekście muzycy odnoszą się nawet bezpośrednio do tej właśnie piosenki - spodziewają się, że za tak otwartą krytykę mogą przytrafić się im niemiłe chwile. Ale to ich nie interesuje, koniec milczenia, czas na bunt.