Rise Against
Rise Against
Rise Against
Rise Against
Rise Against
Injection to jeden z najpopularniejszych utworów Rise Against. W przeciwieństwie do większości utworów zespołu, ten posiada sporą ilość interpretacji. Wynika to z tego, że zarówno narracja w utworze, jak i treści w nim zawarte są niejednoznaczne. Najczęściej jednak przewijają się w nich 2 wersje - piosenka opisuje uzależnienie lub opowiada o miłości.
Pierwsza interpretacja wynika z tytułu piosenki. Injection to zastrzyk, więc duża ilość osób poszukujących sensu utworu obstawia przy stwierdzeniu, iż mówi on o uzależnieniu. Przeważnie jednak nie ograniczają się oni do uzależnienia narkotycznego, lecz od dowolnej rzeczy.
Dzięki temu pierwsze wersy można zinterpretować jako stan bezcelowości życia, który pojawia się u osób dotkniętych nałogiem. Trzecia linijka pierwszej zwrotki mówi o próbach pomocy tej osobie przez innych. Ostatnie dwie opisują brak odczuwania uczuć wyższych, spowodowane uzależnieniem, natomiast sformułowanie "Kolana są słabe, ręce drżą, nie mogę oddychać" opisują stan fizyczny osoby
Refren to wołanie o ratunek. Występuje zmiana narracji (wcześniej ktoś opisywał nałogowca, w refrenie to on śpiewa). Osoba uzależniona szuka pomocy, pragnie wyrwać się ze stanu w którym się znajduje i wie, że sama nie będzie w stanie tego dokonać.
Druga zwrotka nadal kontynuuje narracje z refrenu. Dwie pierwsze linijki to oskarżenie: uzależniony został według niego porzucony. Należy zwrócić uwagę na to, że wina nie koniecznie musi leżeć po drugiej stronie - uzależniony równie dobrze może nie widzieć swojej winy w powstałej sytuacji. Trzecia oraz czwarta linijka mówią o tym, że nawet to nie sprawiło, że przestał wierzyć w osobę, która mu pomagała. Tyle, że w piątej linijce znów rzuca oskarżenie, że pomimo jego wspaniałomyślnego charakteru i przebaczenia, znów został zostawiony samemu sobie.
Trzecia zwrotka rozpoczyna się sformułowaniem, które mówi, iż od czasu do czasu następuje okres wyjścia z nałogu (coś na kształt rzucania palenia - większość osób rzuca je dziesiątki razy tylko po to, by po jakimś czasie wrócić do uzależnienia). Po tym zaczyna się kolejna prośba o ratunek, która trwa do końca zwrotki. Należy przy tym zaznaczyć, że osoba uzależniona nie widzi przyszłości bez osoby, która ma jej pomóc. Świadczy to o silnym przywiązaniu do niej.
Druga interpretacja, dotycząca miłości, jest bardzo podobna do pierwszej, z tym, że za uzależnienie uznać należy zakochanie się. Widać wtedy duży apel osoby, która jest zakochana - pomimo wszystkiego co stało się ze związkiem, przebacza ona drugiej stronie. Chce być z drugą osobą już zawsze, pomimo tego, że wie, iż sam nie jest doskonały. Liczy na jej wsparcie, dzięki któremu oboje będą szczęśliwi.