Dziękujemy za wysłanie interpretacji
Nasi najlepsi redaktorzy przejrzą jej treść, gdy tylko będzie to możliwe.
Status swojej interpretacji możesz obserwować na stronie swojego profilu.
Dodaj interpretację
Jeśli wiesz o czym śpiewa wykonawca, potrafisz czytać "między wierszami" i
znasz historię tego utworu, możesz dodać interpretację tekstu. Po sprawdzeniu
przez naszych redaktorów, dodamy ją jako oficjalną interpretację utworu!
"Runaway" to jeden z singli promocyjnych pochodzący z wydanego 28 stycznia 2022 roku trzeciego albumu studyjnego kolumbijskiego piosenkarza i autora tekstów Sebastiána Yatry, zatytułowanego "Dharma." Jest to pierwsze wydawnictwo Artysty udostępnione po trzyletniej przerwie w wydawaniu muzyki. Do współpracy przy piosence zaproszono Jonas Brothers, Daddy Yankee oraz Natti Natasha.
Tak na temat singla "Runaway" wypowiedział się Yatra: "Historia tej piosenki zaczęła się dwa lata temu [w 2017 roku], chcieliśmy włączyć kogoś z głównego nurtu, ponieważ refren jest po angielsku. […] To było najlepsze, bo naprawdę chcieliśmy nagrywać z [Joe Jonasem]. Więc napisaliśmy do Jonas Brothers, żeby im o tym powiedzieć, a oni powiedzieli: 'jeśli tak ma być, to cała nasza trójka będzie śpiewać.' Trzy tygodnie temu w Nowym Jorku nakręciliśmy teledysk i można poczuć w tym utworze szczęście."
Mówiąc o całym projekcie, Artysta przyznał: "To dla mnie piękne, bo każde ze słów, które napisałem do tego projektu, rezonuje we mnie… z tym, kim jestem i kim byłem; wszystko, co przetrwałem i przeżyłem w ostatnich latach. Nie jest to album piosenek, ale imion i nazwisk. Nie jest to też album gatunkowy, bo o 'gatunku' zapomniałem już dawno. Skupiłem się po prostu na robieniu tego, co czułem, z rytmami i harmoniami, które przekazywały PRAWDĘ historii, którą chciałem opowiedzieć. To uczciwa praca, w której otwieram serce bardziej niż kiedykolwiek."
Tytułowa "dharma" oznacza "akceptację rzeczywistości." Kiedy jesteśmy smutni, staramy się jak najszybciej pozbyć z tego smutku, co z kolei powoduje w nas niepokój. Kiedy jesteśmy szczęśliwi, martwimy się, kiedy to szczęście się skończy, co w następstwie odbiera nam spokój. W dharmie po prostu akceptujemy każdą emocję i wydarzenie takimi, jakimi są i rozumiemy, że życie to nie są wyłącznie wzloty, ale zbiór stanów emocjonalnych i doznań, przez które przechodzimy.
Jak Sebastián tłumaczył w jednym z wywiadów: "Dharma jest również przeciwieństwem karmy. Kiedy mówimy o karmie, odnosimy się do kary, jaką płacimy za rzeczy, które robimy źle na tym świecie. Kiedy mówimy o DHARMIE, odnosimy się do wszystkiego, co piękne, co przychodzi do nas z tego, co robimy z miłością w tym życiu. Stworzyłam Dharmę z: miłością, iluzją, bólem, udręką, nostalgią, niepokojem, niepokojem, skruchą, radością, zabawą, stratą, smutkiem, podbojem, przyjaźnią, pożądaniem, seksualnością, szczęściem, gniewem, nadzieją, pustką, pokojem, przynależnością, wdzięcznością…"