Strachy na Lachy
Strachy na Lachy
Strachy na Lachy
Strachy na Lachy
Strachy na Lachy
Grabaż daje nam w tym utworze klasyczną historię o nieszczęśliwej miłości. Bierze na swój celownik stary jak świat motyw, wcielając się w zdradzonego mężczyznę, który wymierza sprawiedliwość nowemu partnerowi swojej ukochanej.
Widać, że autor śpiewa tutaj z perspektywy „prawdziwego faceta”, stereotypowego samca, dumnego i bitnego, dla którego miłość jest synonimem żądzy. Dlatego też opisując za czym tęskni myśląc o swej miłości jego jedyną odpowiedzią są łóżkowe podboje. W całej sytuacji boli go najbardziej, że już nie może wpaść w ramiona tej kobiety, że oddała się komu innemu, przez co on nie może już jej mieć.
Nie ma się więc co dziwić, że złość, jaka wezbrała w wokaliście w końcu musiała znaleźć swoje ujście. Kochanek jego partnerki skończył tragicznie, ginąć w starciu z przepełnionym furią autorem. Teraz, po fakcie Grabaż zaczyna żałować tego co zrobił, ale nie przez skruchę czy refleksję nad własnym zachowaniem, ale przez strach przed konsekwencjami własnych czynów. Czeka go więzienie i tytułowy krótki sznur i nie może zrobić nic, by tego uniknąć. Złamane serce ściągnęło na niego jeszcze większe nieszczęście i jedyna osoba, która jest temu winna to on sam.