Taco Hemingway feat. Artur Rojek - Łańcuch III: Korpo [tekst, tłumaczenie i interpretacja piosenki]
Album: Jarmark
Data wydania: 2020-08-28
Gatunek: Rap, Polski Rap
Producent: Rumak
Tekst: Taco Hemingway, Artur Rojek
"Łańcuch III: Korpo" to utwór pochodzący z wydanego 28 sierpnia 2020 roku albumu Taco Hemingway'a, zatytułowanego "Jarmark." Wcześniej wydawnictwo promował wydany 10 lipca 2020 roku singiel noszący tytuł "POLSKIE TANGO." Album "Jarmark" został wydany zaledwie na tydzień przed premierą jeszcze jednego wydawnictwa Artysty - krążka pod tytułem "Europa", którego premiera została zapowiedziana na 4 września 2020 roku.
Tak na temat obydwu projektów wypowiedział się sam Raper: "Album ['Europa'] powstawał symultanicznie z 'JARMARKIEM' i tak też będzie wydany. Praca nad 'EUROPĄ' była dla mnie sposobem na odetchnięcie od ciężkawych i dusznych tematów podejmowanych na 'JARMARKU.' Pierwszy singiel z 'JARMARKU', 'Polskie Tango', był utworem pisanym pieczołowicie i doskonalonym przez kilka miesięcy. 'MICHAEL ESSIEN BIRTHDAY PARTY' [singiel promujący 'Europę'] powstał zaś w warunkach niezwykle spontanicznych na przestrzeni raptem kilku dób. Sądzę, że obie formy robienia muzyki są równie istotne i potrzebne, zarówno twórcom jak i słuchaczom."
"Ze względu na różny charakter dwóch projektów, zdecydowaliśmy się wydać je osobno i pozostawić słuchaczowi / słuchaczce decyzję, który zechce zakupić. 'JARMARK' trzymał mnie w tematycznych ryzach, zmuszał do skupienia na poruszonym temacie. 'EUROPA' dawała mi pole do folgowania, podśpiewywania, ponarzekania i pogderania, tak jak robię to dokładnie w tym momencie."
Utwór "Łańcuch III: Korpo", to kontynuacja piosenek: "Łańcuch I: Kiosk" oraz "Łańcuch II: Korek." Rama utworu i motyw przewodni jest taki sam - w Intro Taco Hemingway i Tomasz Knapik, a w Outro Artur Rojek mówią o nienawiści i braku akceptacji, które zawsze mają swoje skutki. W pierwszej części słuchacz poznaje postaci Studenta i Kobiety. W "Łańcuch II: Korek" poznajemy ciąg dalszy historii Kobiety, która jest przykładem ksenofobii w społeczeństwie. W części III poznajemy historię pana Grzesia - pracownika korporacji, który w poprzedniej części jechał taksówką. Mężczyzna pełni stanowisko kierownicze i przez zmiany kadrowe zwalnia z pracy starszego mężczyznę - pana Antoniego, którego słuchacz poznał już w pierwszej części, jako sprzedawcę w kiosku, który negatywnie oceniał Studenta.