"ciała" to wydany 28 czerwca 2023 roku utwór młodego polskiego piosenkarza, autora tekstów i kompozytora Tomasza Gregorczyka, znanego pod pseudonimem tomash. W momencie wydania singiel pozostaje samodzielnym wydawnictwem cyfrowym i nie stanowi zapowiedzi większego projektu studyjnego Artysty.
W oświadczeniu udostępnionym wraz z premierą singla, możemy przeczytać: "'ciała' to utwór pozornie o imprezie, jednak najważniejszym przekazem jest ciało pozytywność i tolerancja widoczna w każdym wersie. tomash jako autor tekstu oraz scenarzysta teledysku pokazuje sytuacje, które mimo swojej powszechności są w naszym społeczeństwie dalej piętnowane. 'bądź sobą!' - jakkolwiek głupio to brzmi, bo tak jak w życiu i na parkiecie jest miejsce dla Ciebie ze wszystkimi".
Tomash w zabawny i radosny sposób porusza poważny problem z którym borykają się szczególnie młodsi przedstawiciele społeczeństwa, którzy narażeni są na wpływ szeroko rozumianych mediów i opinii publicznej, które wyznaczają często nierealne kanony piękna - "(...) Nie chcę dłużej już/ Spełniać żadnych insta norm/ Nie chcę myśleć znów/ Czy koszulkę mogę zdjąć/ I sobą być przed takim kimś jak ty/ Skoro nie mam wad, cały klub tak mówi mi/ 'Eres perfecto para mí'/ Straciłem tylko czas/ I może parę kilo w dół/ 'No te quiero más'/ Ciągle słyszę z twoich ust/ Nie musze mieć sześciopaku/ Kopiować innych chłopaków/ Odjadę bez ciebie na pełnym baku (...)"