Wiśnia Bakajoko
Wiśnia Bakajoko
Wiśnia Bakajoko
Wiśnia Bakajoko
Wiśnia Bakajoko
Tekst piosenki celebruje miłość do miasta, zwłaszcza Lublina, oraz ukazuje związki artysty z tym miejscem. Zwrotka 1 otwiera się odniesieniem do płótna rapu, co sugeruje, że muzyka jest dla artysty nośnikiem historii i emocji. W utworze podkreśla się również, że niezależnie od sytuacji i warunków atmosferycznych, artysta kocha życie w swoim mieście. Mówi o Lubelskich korzeniach, szacunku dla historii miasta, jak i za jego unikalny klimat.
Artysta w tej piosence manifestuje swoje przywiązanie do Lublina, zauważając, że nie ma dla niego znaczenia, czy akurat jest piękna pogoda czy deszcz, ponieważ zawsze chce mieć na twarzy słońce. Rozpoczyna się opis miasta, poznawanie każdej ulicy, co dostarcza mu inspiracji. Tekst podkreśla, że nawet bzdury tracą znaczenie, a narzekanie jest bezsensowne w obliczu wdzięczności za życie w tym konkretnym miejscu.
W refrenie artysta wyraża miłość i dumę z tego, że mieszka w Lublinie. Chce wdychać powietrze tego miejsca, które uznaje za swoje. Druga zwrotka zaczyna się od pozdrowienia, podkreślając, że mieszkańcy wschodniej Polski nie boją się wyrażać swojego pochodzenia. Opisuje skromne wychowanie, piękno otaczające to miejsce, a także podkreśla dumę z lubelskiej krwi.