Dziękujemy za wysłanie interpretacji
Nasi najlepsi redaktorzy przejrzą jej treść, gdy tylko będzie to możliwe.
Status swojej interpretacji możesz obserwować na stronie swojego profilu.
Dodaj interpretację
Jeśli wiesz o czym śpiewa wykonawca, potrafisz czytać "między wierszami" i
znasz historię tego utworu, możesz dodać interpretację tekstu. Po sprawdzeniu
przez naszych redaktorów, dodamy ją jako oficjalną interpretację utworu!
Największy komercyjny przebój w dorobku grupy Yes, jako jedyny osiągnął pierwsze miejsce na liście przebojów w USA. „Owner Of A Lonely Heart”, przyjazna dla stacji radiowych piosenka dance rockowa, stanowiła drastyczne odejście od kompleksowych, art rockowych suit, wychodzących spod ręki muzyków w latach siedemdziesiątych.
Kontrast był tak wyraźny, że mógł budzić szok zarówno u starych fanów, przyzwyczajonych do nagrań ze słynnych płyt „Close To The Edge” czy „Relayer”, jak i u nowych sympatyków, odkrywających przeszłość grupy. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że nie był to jedyny przypadek, kiedy brytyjska legenda prog rocka lat siedemdziesiątych weszła w kolejnej dekadzie na ścieżkę popu – podobna metamorfoza zdarzyła się również w przypadku chociażby Genesis.
Zmiana jest zauważalna nie tylko w warstwie muzycznej, ale również lirycznej. Jon Anderson nie podejmuje już doniosłych tematów o charakterze społeczno-religijnym. Zamiast tego śpiewa o miłości i złamanym sercu oraz motywuje do „bycia sobą” i nie uleganiu w życiu lękowi.