Zeus
Zeus
Zeus
Zeus chce nam tutaj dać do zrozumienia, że mimo wszystkich naszych wad, każdy człowiek jest chodzącym dziełem sztuki. Autor uważa, że zapomnieliśmy o tym, jak cudownymi istotami jesteśmy przez to, że pogrążyliśmy się w świecie materialnym, gdzie rządzi nastawienie na przyjemność i puste, nic nie znaczące doświadczanie. Człowiek w tej rzeczywistości nie ma nawet czasu przystanąć i zastanowić się nad swoim życiem, a co dopiero poświęcić czas na refleksję nad samym sobą.
Nie zauważamy, jak niewiarygodnie skomplikowanymi istotami jesteśmy, jak ewolucja ukształtowała nas przez tysiące lat, przystosowując do przetrwania w stale zmieniających się warunkach. Zamiast cieszyć się tym, że możemy po prostu żyć i chłonąć otaczającą nas niesamowitość tego świata, wolimy pogrążać się w rozpaczy, przejmując się tak naprawdę nic nie wartymi sprawami. Sami sobie budujemy więzienie, myśląc, że określa nas to, co posiadamy, jak bardzo bogaci i wpływowi jesteśmy.
Kamil poprzez „Siewcę” chce skłonić nas do tego, byśmy chociaż na moment przystanęli, odłączyli się od tego wszechobecnego wyścigu szczurów i poczuli wdzięczność za to, że możemy cieszyć się największym darem, jaki mogliśmy kiedykolwiek otrzymać – życiem.