
Tekst piosenki
Do what I want cause I can and if I don’t
Because I wanna
Be ignored by the stiff and the bored
Because I’m gonna
Spit and retrieve cause I give and receive
Because I wanna
Gonna get through your head what the mystery man said
Because I’m gonna
Hate to say I told you so
Alright, come on
Do believe I told you so…
Now it’s all out and you knew
Cause I wanted to
Turn my back on the rot that’s been planning the plot
Because I’m gonna
No need for me to wait
Because I wanna
No need two, three too late
Because I’m gonna
Hate to say I told you so
Alright, come on
Do believe I told you so…
Do what I please gonna spread the disease
Because I wanna
Gonna call all the shots for the „No”s and the „Not”s
Because I wanna
Ask me once I’ll answer twice cause what I know I’ll tell
Because I wanna
Sound device and lots of ice I’ll spell my name out loud
Because I wanna
Oh yeah
Tłumaczenie piosenki
Analiza piosenki
Pelle Almqvist deklaruje, że nie zawaha się robić tego, co uważa za właściwe i kierować się własną ścieżką – bez względu na to, co powiedzą „sztywniacy i nudziarze”. Wcześniej już ostrzegał, że tak właśnie uczyni i nie zamierza żałować konsekwencji.
Słowa „wbiję ci do głowy to, co powiedział tajemniczy człowiek” nawiązują prawdopodobnie do wymyślonej przez muzyków postaci Randy’ego Fitzsimmonsa. Owiana tajemnicą persona miała odpowiadać za powstanie zespołu, a wszystkie kompozycje podpisane są właśnie jej nazwiskiem. Fitzsimmons, nazywany „szóstym Hive”, to jednak niemal na pewno fikcyjna kreacja oraz żart ze strony artystów, co potwierdziło „śledztwo” przeprowadzone przez New Musical Express.
„Hate To Say I Told You So” to flagowy numer The Hives. Piosenka trafiła do licznych zestawień czołowych mediów muzycznych, m.in. Pitchforka i NME. Magazyn Kerrang! nominował ją do nagrody dla najlepszego singla 2002 roku.











Komentarze (0)