
Tekst piosenki
[Verse 1]
Do you remember I searched you out
How I climbed your city’s walls
Do you remember me as devout
How I prayed for your calls
[Hook]
I stood still, it’s what I did
Love like ours is never fixed
I stuck around
I did behave
I saved you every time
I was a fool for love
I was a fool for love
I was a fool
I was a fool
[Verse 2]
Then you blamed me and blocked me out
How long did you think I’d last
Then you disappeared for weeks to pout
How many times could I pack
[Hook]
[Verse 3]
If you’re worried that I might have changed
Left behind all of my foolish ways
You best be looking for somebody else
Without a foolish heart
A foolish heart
[Hook]
Tłumaczenie piosenki
Analiza piosenki
„I Was A Fool” to kawałek o nieudanym związku. Dziewczyny pokazują tutaj, że czasami nawet pomimo usilnych starań nie da się po prostu dopasować do siebie dwójki ludzi. Uczuć nie można w żaden sposób wywołać na siłę, więc czasem po prostu trzeba odpuścić, gdy widzimy że to, co jest między nami a naszymi drugimi połówkami nie ma sensu. Oczywiście łatwiej jest powiedzieć, niż zrobić. Każdy z nas przecież doskonale zdaje sobie sprawę, ze nawet pomimo wielu logicznie brzmiących argumentów nie da się tak łatwo odkochać od drugiego człowieka.
Bohaterka tego utworu jest tego znakomitym przykładem. Mimo że już rozstała się z osobą, którą kochała najbardziej na świecie, to cały czas przeżywa fakt rozstania. Zdaje sobie sprawę z tego, co przyczyniło się do rozpadu tego uczucia i wie, że w żaden inny sposób ta historia nie mogłaby się skończyć. Pomimo usilnych starań nie dało się naprawić tego, co się między nimi zepsuło, więc po prostu trzeba było to przerwać i spróbować jakoś odbudować siebie.
Tak czy inaczej autorka wie, że jeżeli tylko jej ukochana chciałaby do niej wrócić, ta od razu by na to przystała. Może i to nie miałoby sensu, bo na pewno prędzej czy później znów wszystko by się zawaliło, ale jednak taka jest miłość. Nie musi być sensowna, po prostu jest i wpływa na nas tak mocno, że nic nie jest w stanie się jej czasem przeciwstawić.











Komentarze (0)