
Tekst piosenki
[Verse: So!YoON!, HOSHI, WOOZI]
내 맘 밭에 심어 놓은 작은 거짓 씨앗 하나
이건 너를 위한 거라고
이건 나를 위한 거라고
자라나는 마음 위에 거짓말은 비가 되고
나는 사랑이라 자라나 보다 사랑이라
[Pre-Chorus: So!YoON!]
참 싫다 네가 싫다
참 네가 싫다
[Chorus: So!YoON!, HOSHI, WOOZI, So!YoON! & HOSHI]
I don’t need you
Need you so much
I feel like Pinocchio (Pinocchio)
진심을 거짓말해서 사랑이 계속 자랐어
I wanna tell you
All I need is you
I need you so much
I’m Pinocchio
Tłumaczenie piosenki
Analiza piosenki
„PINOCCHIO” to utwór pochodzący z wydanego 10 marca 2025 roku mini albumu studyjnego południowokoreańskiego duetu HxW (HOSHI & WOOZI), członków południowokoreańskiej męskiej grupy SEVENTEEN (세븐틴). Wydawnictwo noszące tytuł „BEAM” ukazało się za pośrednictwem wytwórni Pledis Entertainment (플레디스 엔터테인먼트).
Do współpracy przy piosence zaproszona została południowokoreańska piosenkarka i autorka tekstów Hwang So Yoon (황소윤), lepiej znana jako So!YoON!. Piosenka „PINOCCHIO” zagłębia się w tematy miłości, oszustwa i tożsamości. Czerpiąc inspirację z klasycznej opowieści o Pinokio, tekst eksploruje złożoność wyrażania prawdziwych uczuć, jednocześnie zmagając się ze strachem przed bezbronnością i konsekwencjami nieuczciwości.
„PINOCCHIO” to poruszająca eksploracja złożoności miłości i wpływu oszustwa na tożsamość jednostki. Piosenka zaprasza słuchaczy do refleksji nad własnymi doświadczeniami z uczciwością, bezbronnością i zawiłym tańcem ludzkich relacji. Wzajemne oddziaływanie prawdy i kłamstwa, wraz z walką o autentyczność, sprawia, że ta piosenka jest utworem łatwym do zrozumienia i skłaniającym do myślenia, który rezonuje z wyzwaniami współczesnej miłości.











Komentarze (0)