
Tekst piosenki
[Verse]
Enjoy your privileged life
'Cause I’m not gonna hold you through the night
We said our last goodbyes
So, let’s just try to end it with a smile
[Pre-Chorus]
And I don’t wanna hear that you are suffering
You are suffering no more
'Cause I held you down when you were suffering
You were suffering
[Chorus]
Blues away, way, way
I got two red pills to take the blues away
Blues away, way, way
I got two red pills to take the blues away
[Bridge]
And I’ma fuck the pain away, and I know I’ll be okay
They said our love is just a game, I don’t care what they say
But I’ma drink the pain away, I’ll be back to my old ways
And I got two red pills to take the blues away, oh
[Outro]
I don’t wanna hear that no more, no more
No more, no more
I don’t wanna hear that no more
Tłumaczenie piosenki
Analiza piosenki
Utwór w warstwie słownej nawiązuje najpewniej do minionej relacji między wokalistą, a Seleną Gomez. Narrator zwraca się tutaj do dziewczyny, którą nazywa uprzywilejowaną. I ma nadzieję, że te przywileje będzie umiała wykorzystać sama, bo teraz nie ma bo obok niej. Pożegnali się na jej życzenie i to życzenie on ma zamiar spełnić. Znika z jej życia i nie chce słyszeć o tym, jak bardzo cierpi bez niego.
W tekście Abel porównuje swoją sytuację do tej, którą mogliśmy oglądać w „Matrixie”. Mówi o tabletkach, które musi połknąć by ukoić swój ból. Tak, jak Neo mógł wybrać między czerwoną, a niebieską, tak on by odpędzić od siebie „blues” (smutek) łyka dwie czerwone by stawić czoła rzeczywistości.
Ale robi to niejako zza szyby. Bo swój ból i tęsknotę tępi alkoholem i narkotykami – tak, by nie myśleć o tym, co go spotkało.













Komentarze (0)