Tekst piosenki
[Verso 1]
Mi cuarto sigue de luto
Ya ni los placere’ me los disfruto
Tu recuerdo va de pasajero cuando conduzco
Le abrí las puertas al amor, pero no cupo
Y desde que estoy solo conmigo es que discuto
Y me pregunto a ver, aunque mejor ni saber
Porque mientra’ menos se sepa, menos te va a doler
Me cansé de comprar recuerdos que después los iba a devolver
[Coro]
¿Dónde se aprеnde a querer?
¿Dóndе se aprende a querer?
Quisiera que me perdone’, aunque yo no lo sé hacer
Quiero darte la razón, pero es que odio perder
¿Dónde se aprende a querer?
¿Dónde se aprende a querer?
Quisiera que me perdone’, aunque yo no lo sé hacer
Quiero darte la razón, pero es que odio perder, ma
[Verso 2]
Te juro que no entiendo cómo es que to’ lo que toco
Se va derrumbando poco a poco
Tranquila, que no fue tu culpa, ya yo estaba roto
La casa en silencio, pero en mi cabeza un alboroto
Y yo aquí esperando pa’ que vuelva’ y pase’
Le faltan fundamento’ a tus base’
Como si estuvieras esperando a que fracase
Pasó tan de repente así como dos estrella’ fugace’
Fue tan rápido que siento que ni llegué a conocerla
La vi ayer y me costó reconocerla
¿Pero qué más da? Si esto no va a hacer que vuelva
Yo echándole gasolina sin saber que ella era un Tesla
Si ya estoy en el piso, ¿pa’ qué vuelves y me pisa’?
Sigo confundiendo sus gemido’ con la brisa
Camino de la’o a la’o, parezco un parabrisa’
Y los recuerdos con el tiempo se borran como la tiza
Promesa’ incompleta’, más letra’ en la libreta
Pero por dentro estoy podrido con el alma hueca
Y ahora jangueamos separao’ aunque estamo’ en la misma discoteca
No vo’a poder llevarte a restaurantes Michelín
Ni escribirte una cartita pa’ San Valentín
Te dedico esta canción y esta botella de gin
Y si fuera por mí, no, pero esto llegó a su fin
Tłumaczenie piosenki
[Zwrotka 1]
W moim pokoju nadal panuje żałoba
Już ich nawet nie umieszczam, sprawiają mi przyjemność
Twoja pamięć jest jak pasażer, kiedy prowadzę
Otworzyłem drzwi do miłości, ale nie pasowała
A ponieważ jestem sam ze sobą, kłócę się
I zastanawiam się zobaczyć, choć lepiej nie wiedzieć
Bo im mniej wiadomo, tym bardziej będzie bolało
Zmęczyło mnie kupowanie pamiątek, które miałem zamiar później zwrócić
[Refren]
Gdzie uczysz się kochać?
Gdzie uczysz się kochać?
Chciałbym, żebyś mi wybaczyła, chociaż nie wiem, jak to zrobić
Chcę się z tobą zgodzić, ale nienawidzę przegrywać
Gdzie uczysz się kochać?
Gdzie uczysz się kochać?
Chciałbym, żebyś mi wybaczyła, chociaż nie wiem, jak to zrobić
Chcę się z tobą zgodzić, ale nienawidzę przegrywać, ma
[Zwrotka 2]
Przysięgam, że nie rozumiem, jak to się dzieje, że wszystkiego, czego dotykam
Stopniowo się rozpada
Nie martw się, to nie była twoja wina, już byłem załamany
W domu cisza, a w głowie zamieszanie
I tu czekam, aż wróci i przejdzie
Twoim podstawom brakuje podstaw
Jakbyś czekał, aż poniosę porażkę
To stało się tak nagle, jak dwie „spadające gwiazdy”
To było tak szybko, że mam wrażenie, że w ogóle jej nie poznałem.
Widziałem ją wczoraj i ciężko mi było ją rozpoznać
Ale co jeszcze? Jeśli to nie sprawi, że wrócę
Oblałem ją benzyną, nie wiedząc, że jest Teslą
Jeśli już jestem na podłodze, dlaczego wracasz i nadepniesz na mnie?
Ciągle mylę ich jęki z wiatrem
Chodzę z boku na bok, wyglądam jak przednia szyba
A wspomnienia z czasem znikają jak kreda
Obiecuję „niekompletny”, więcej tekstów w zeszycie
Ale w środku jestem zgniły i mam pustą duszę
A teraz my, jangueamos, rozdzieliliśmy się, „chociaż jesteśmy” w tej samej dyskotece
Nie będę mógł zabierać cię do restauracji Michelin
Nawet nie napiszę do ciebie listu na Walentynki
Dedykuję ci tę piosenkę i tę butelkę ginu
I gdyby to zależało ode mnie, nie, ale to się skończyło
Analiza piosenki
W tekście pojawia się również refleksja nad własnymi słabościami. Bohater przyznaje, że był „złamany” jeszcze przed tą relacją i dlatego wszystko, czego się dotykał, stopniowo się rozpadało. Mimo tęsknoty zaczyna jednak rozumieć, że nie każdą miłość da się uratować, a niektóre historie muszą się zakończyć. To poruszająca opowieść o żalu, niedojrzałości emocjonalnej i próbie pogodzenia się z faktem, że czasami uczymy się kochać dopiero wtedy, gdy kogoś już stracimy.











Komentarze (0)