
Tekst piosenki
[Verse 1]
I want the good life
But I don’t want an easy ride
What I want is to work for it
Feel the blood and sweat on my fingertips
That’s what I want for me
I want to know everything
Maybe someday I will
What I want is to find my place
Breathe the air and feel the sun on my children’s face
That’s what I want
[Chorus]
I go round and round just like a circle
I can see a clearer picture
When I touch the ground I come full circle
To my place and I am home
I am home
[Verse 2]
I want to let go of all disappointment that’s waiting for me
What I want is to live forever
Not defined by time and space
It’s a lonely place
That’s what I want
[Chorus][x2]
Tłumaczenie piosenki
Analiza piosenki
W utworze „Easy Ride” Madonna opisuje jeden ze swoich wielkich celów. Jest nim możliwość dobrego i szczęśliwego życia. Wydaje się, iż stoi na właściwej drodze, która zaprowadzi ją bezpośrednio do wymarzonego celu. Nic bardziej mylnego. Madonna nie prosi o łatwa drogę. Na własnej skórze chce poczuć jak to jest zawalczyć o własne dobro i życie.
Wokalistka chce poczuć na swoich palcach krew, pot na czole i zmęczenie. Tylko w ten sposób będzie mogła docenić wysyłek, który włożyła w odnowę swojego życia. Madonna szuka swojego miejsca na ziemi. Pragnie poczuć się bezpiecznie, uszczęśliwić także swoje dzieci i zaczerpnąć świeżego powietrza. Poszukuje prawdziwych wartości, które naprawdę liczą się w życiu.
„Ale nie chcę zbyt łatwej drogi. To co chcę to zapracować na to. Poczuć krew i pot na końcach moich palców. To jest to co dla siebie chcę”. Madonna zmierza prosto do domu. To miejsce, w którym czuje się bezpiecznie.
















Komentarze (0)