Tekst piosenki
[Verse 1]
Hello, I’m still so sorry when I think of what we had
Know my words can be confusing sometimes
But I can take them back
[Pre-Chorus]
Oh, it’s been a little while, a little while, a little
And it might take a little time, a little time, a little
[Chorus]
I’ve been thinking ’bout if we made it to the other side
I wonder what it feels like waking up with you
We’ve gone our separate ways, now I’m in a different place
What if I would see your face, I don’t know what I’d do
Now I’m in Stockholm
[Verse 2]
A goodbye is never easy, I just couldn’t go away, mhm
And this cut me so hard, hurt will have to be the price I paid
[Pre-Chorus]
Oh, it’s been a little while, a little while, a little
And it might take a little time, a little time, a little
[Chorus]
I’ve been thinking ’bout if we made it to the other side
I wonder what it feels like waking up with you
We’ve gone our separate ways, now I’m in a different place
What if I would see your face, I don’t know what I’d do
Now I’m in Stockholm, oh-oh, without you
Now I’m in Stockholm, oh-oh
[Outro]
I’ve been thinking ’bout if we made it to the other side
I wonder what it feels like waking up with you
Now I’m in Stockholm
Tłumaczenie piosenki
Cześć, wciąż mi przykro, kiedy myślę o tym, co mieliśmy
Wiem, że moje słowa czasami mogą być mylące
Ale mogę je cofnąć
[Pre-Chorus]
Oh, minęło trochę czasu, trochę czasu, trochę
I może to zająć trochę czasu, trochę czasu, trochę
[Refren]
Myślałem o tym, czy dotarliśmy na drugą stronę
Zastanawiam się, jak to jest obudzić się z tobą
Poszliśmy swoimi drogami, teraz jestem w innym miejscu
Co by było, gdybym zobaczył twoją twarz, nie wiem, co bym zrobił
Teraz jestem w Sztokholmie
[Zwrotka 2]
Pożegnanie nigdy nie jest łatwe, po prostu nie mogłem odejść, mhm
A to zraniło mnie tak mocno, ból będzie musiał być ceną, którą zapłaciłem
[Pre-Chorus]
Oh, minęło trochę czasu, trochę czasu, trochę
I może to zająć trochę czasu, trochę czasu, trochę
[Refren]
Myślałem o tym, czy udałoby nam się dotrzeć na drugą stronę
Zastanawiam się, jak to jest budzić się z tobą
Poszliśmy swoimi drogami, teraz jestem w innym miejscu
Co by było, gdybym zobaczył twoją twarz, nie wiem, co bym zrobił
Teraz jestem w Sztokholmie, oh, oh, bez ciebie
Teraz jestem w Sztokholmie, oh, oh
[Outro]
Myślałem o tym, czy udałoby nam się dotrzeć na drugą stronę
Zastanawiam się, jak to jest budzić się z tobą
Teraz jestem w Sztokholmie
Analiza piosenki
Singiel „Stockholm” to rozważanie nad geograficznym i emocjonalnym przemieszczeniem, mówi o przeniesieniu utraconego związku do nowego miasta, gdzie fizyczny krajobraz staje się zwierciadłem nierozwiązanej żałoby. W przeciwieństwie do piosenek, które przedstawiają posuwanie się naprzód, ta więzi narratora w nieustannym „co by było, gdyby”, a Sztokholm nie jest nowym początkiem, lecz sceną dla powrotu uporczywych wspomnień.
Osoba wypowiadająca się w piosence jest zakładnikiem pamięci. Miasto nie jest porywaczem, lecz jego własną niezdolnością do odpuszczenia. Wybrał Sztokholm, ale nie może wybrać pozostawienia przeszłości za sobą. Każdy wers wraca do „co by było, gdyby”. Jest uwięziony w pięknym, zimnym miejscu, a jedyną osobą, która mogłaby go uwolnić – jego były partner – jest ta, której tam nie ma.
Isak Danielson nie uogólnia doświadczenia romantycznego zawodu, przypisuje je szerokości i długości geograficznej. Nazywając Sztokholm, konkretyzuje abstrakcyjny ból. Słuchacze, którzy nigdy nie byli w Sztokholmie, wciąż czują jego chłód – samotność bycia gdziekolwiek, byle nie z daną osobą.
Myślimy, że przeprowadzka do nowego miejsca nas resetuje, ale jeśli nosimy w sobie ranę, nowe miejsce staje się po prostu nową klatką. Isak jest w Sztokholmie, ale równie dobrze mógłby być nigdzie, bo bez ukochanego każde miasto jest tylko kolejnym adresem.











Komentarze (0)